Святкування 25 років присутності в Україні PDF Друк e-mail
Вівторок, 05 травня 2015, 10:12
25_jubelee_of_province2 травня в с. Вербовець на Вінничині, де знаходиться монастир Сестер Служниць Святого Духа було урочисте святкування 25-річчя присутності сестер в Україні.

Саме в Вербовці  був куплений маленький будиночок біля храму Святого Архангела Михаїла, щоб стати першим монастирем сестер. Це був 1990 рік, ще панував комунізм, коли перші сестри з Польщі приїхали в Україну.  Перша хроніка сестер розпочиналася записом, який був зроблений 1 березня 1990 р.: "Провінційна сестра Малгожата Півчик, с. Юстина Пйотрковська, с. Целіна Войцеховська, с. Корнелія Клопот, с. Дар'я Сковальчинська вирушили з Рацібожа на нову пляцувку в СРСР в Україну. Сестер особисто запросив о. Юрій Нагорний - настоятель трьох парафій: Лучинець, Снітків та Вербовець." Тому очевидно, що місцем на святкування був обраний саме Вербовець.

На урочистість приїхало чимало гостей: сестри з  Польщі та Словаччини, які раніше працювали в Україні, сестри з Німеччини і Австрії, які постійно підтримують апостольську діяльність в Україні, також священики, з якими співпрацюють сестри, і парафіяни з Вербовця, Нової Ушиці, Вільховця. Службу Божу очолив єпископ – ординарій Кам’янець Подільської дієцезії Леон Дубравський. Всіх присутніх привітала сестра провінційна Марія Марта Пшивара, особливо тих сестер, які вже не працюють в Україні, але в нелегких розпочинали свою діяльність. Це передусім с. Аннемарі Рейх з Австрії, яка будучи в 1984-1996 роках Генеральною настоятель кою Згромадження прийняла рішення відіслати перших місіонерок з Польщі в Україну, яка ще була в складі Радянського Союзу.

Також с. Фаустина Радзік, яка була першою Регіональною Регіону Україна-Росія та с. Луція Слушна – перша провінційна української провінції сестер Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії.

Перед початком Святої Меси с. Едіта Улман представила презентацію, яка огортала історію 25 років діяльності сестер, а також коротку розповідь про життя с. Лауренції Смульської, яка також цього дня святкувала 50-річний ювілей життя в монаших обітах, 12 з яких вірно служила людям в Україні. Під час Євхаристії сестра в присутності спільноти відновила своє посвячення Богу, своє «так», яке вона вірно казала Богу протягом 50 років.

Єпископ в проповіді наголосив, щоб кожна сестра вдивляючись в Пресвяту Діву Марію віддано служили Господу і надалі. Тому після Божої Служби, молячись спільно Лоретанську літанію кожен посвятив своє життя Богу, через Непорочне Серце Діви Марії, Після чого в урочистому «Te Deum» всі дякували Триєдиному Богу за всі дари і благодаті послані ним протягом цих років.

 

Відео

              

Друзі

S5 Box